Zmywarka do zabudowy czy tradycyjna?

Zmywarka to dziś jeden z podstawowych urządzeń kuchennych, bez której wielu z nas nie wyobraża sobie życia. Nic w tym dziwnego, zmywarka pomaga nam bowiem nie tylko oszczędzać wodę, nasz czas, a także zdecydowanie lepiej myje naczynia. Decyzja o zakupie zmywarki jest więc z pewnością dobrym wyborem. Na jaką jednak zmywarkę się zdecydować, do zabudowy czy też może wolnostojącą?

Zmywarka do zabudowy – funkcjonalność i estetyka

Zmywarki do zabudowy to urządzenia, które są przystosowane do umieszczenia w zabudowie meblowej. Ich zakup będzie więc idealnym wyborem dla osób, które wymieniają meble kuchenne lub przeprowadzają remont w kuchni. Zmywarka do zabudowy niewątpliwie jest rozwiązaniem najbardziej estetycznym oraz funkcjonalnym. Z zewnątrz posiada bowiem przymocowany front meblowy, a po zamknięciu staje się po prostu jedną z szafek. Nie jest więc widoczna na zewnątrz, co przyczynia się do zachowania estetycznego wyglądu naszej kuchni.

Najważniejsze parametry, nie sam wygląd urządzenia

Decydując się na zmywarkę do zabudowy nie musimy także tracić czasu na poszukiwanie urządzenia, które będzie nam odpowiadało nie tylko pod względem funkcjonalności, ale także i wyglądu. Zmywarka do zabudowy może bowiem wyglądać tak, jak chcemy, a najczęściej po prostu tak, jak reszta kuchennej zabudowy. Pozwala to na stworzenie ładnego i estetycznie zaprojektowanego wnętrza kuchni.

Dwa rozmiary zmywarki do wyboru

Zarówno zmywarki do zabudowy, jak i e wolnostojące, występują w dwóch rozmiarach: o szerokości 45 cm i 60 cm. W zależności od naszych potrzeb możemy więc wybrać większą lub mniejszą zmywarkę do zabudowy. Dobrej jakości zmywarka AMICA ZIM 428E o szerokości 45 cm pomieści w swoim wnętrzu bowiem 10 kompletów naczyń, podczas, gdy 60-centymetrowy model BOSCH SMV 46KX02E na raz umyje 13 kompletów.

AMICA ZIM 428E

Zmywarki do zabudowy droższe od zmywarek wolnostojących

Zmywarki do zabudowy są więc nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Mogą być dopasowane do każdej kuchni bez obaw, że ich wygląd będzie się różnił od estetyki pozostałych sprzętów AGD czy frontów kuchennych. Jednak zmywarki do zabudowy mają jedną zasadniczą wadę. Jest nią ich wyższa cena. Za zmywarkę do zabudowy przyjdzie nam bowiem zapłacić nieco więcej niż za model wolnostojący o podobnych parametrach.

Zmywarki wolnostojące – wysoka jakość zmywania w przystępnej cenie urządzenia

Zmywarki wolnostojące to urządzenia nieco tańsze od swoich „koleżanek” do zabudowy. Jeśli więc szczególnie zależy nam na niskiej cenie urządzenia i mniejszą wagę przywiązujemy do jego walorów estetycznych, zmywarka wolnostojąca będzie bardzo dobrym wyborem. Jej modele, które aktualnie kupimy w szczególnie atrakcyjnej cenie, to np. BOSCH SPS53E28EU (45 cm) i AMICA ZWV 648 WS (60 cm).

Bosch Zmywarka

Mobilność zmywarek wolnostojących

Drugą zaletą zmywarek wolnostojących jest ich większa mobilność. Zmywarka wolnostojąca idealnie sprawdzi się bowiem do wynajmowanego mieszkania, które w przyszłości być może będziemy chcieli zmienić lub jako urządzenie dokupione już po remoncie i wymianie mebli kuchennych. Wystarczy bowiem jedynie znaleźć dla niej miejsce, abyśmy mogli bez przeszkód korzystać z dobrodziejstw zmywarki. Warto wiedzieć, że niektóre ze zmywarek wolnostojących pozwalają także na demontaż ich górnego panelu, dzięki czemu zmywarka może stanąć także między meblami w kuchni i zostać od góry zakryta blatem kuchennym.

AMICA ZWV 648 WS

Ostatni komentarz
  • Bardzo przydatny artykuł powoli rozglądam się za zmywarką i nie byłam w pełni przekonana, ale teraz już wiem, że faktycznie powinnam ją zakupić. I w moim układzie mebli kuchennych wyłącznie wolno stojąca,szkoda. Mam nadzieję na dużą oszczędność czasu i wody 🙂

Napisz komentarz

Facebook