Zmywarka 45 czy 60 cm?

Zmywarka w ciągu kilku ostatnich lat od luksusowego urządzenia obecnego w niewielu domach stała się sprzętem, bez którego większość z nas nie wyobraża już sobie codziennego życia. Posiadanie zmywarki pozwala bowiem oszczędzić cenny czas, lepiej zadbać o czystość i higienę naczyń oraz o domowy budżet. Wszystko to sprawia, że osoby, które właśnie planują wyposażenie swojej kuchni w zmywarkę, na pewno nie pożałują swojego wyboru.

Kupując zmywarkę w pierwszej kolejności musimy się zastanowić nad tym, czy wybierzemy urządzenie do zabudowy, czy też zmywarkę wolnostojącą. Następnie musimy wybrać jej szerokość.

Zmywarki wolnostojące i do zabudowy o szerokości 45 cm – idealne dla małej rodziny i kuchni

Zmywarki o szerokości 45 cm są mniejsze, przez co wymagają także mniej miejsca. Wśród nich dostępne są zarówno modele do zabudowy, jak i wolnostojące. Zmywarka o takim rozmiarze pomieści w swoim wnętrzu ok. 10 kompletów naczyń. Będzie więc dobrym wyborem do małej kuchni lub dla niewielkiej rodziny.

Zmywarka o szerokości 45 cm, ze względu na swoją mniejszą pojemność, jest także urządzeniem tańszym w zakupie. Oferuje przy tym bardzo podobną funkcjonalność, co jej większa „siostra”, zmywarka o szerokości 60 cm. Jakie funkcje znajdziemy w mniejszych zmywarkach? Sprawdźmy to na przykładzie dwóch bardzo dobrej jakości urządzeń: zmywarki do zabudowy BOSCH SPV 58M40EU oraz zmywarki wolnostojącej BEKO DFS 29030 X.

 

Zmywarka Bosch 45 cm do zabudowy

Zmywarka do zabudowy o szerokości 45 cm BOSCH SPV 58M40EU posiada klasę energetyczną A+, co sprawia, że zużywa mniej prądu. Na jeden cykl mycia pobiera ok. 9,5 l wody, dzięki czemu idealnie nadaje się do codziennego użytkowania. Na raz umyjemy w niej 10 kompletów naczyń. Zmywarka posiada panel sterowania ukryty w obudowie, dzięki czemu idealnie komponuje się z meblami kuchennymi. O jej pracy informuje nas wiązka światła skierowana na podłogę.

BOSCH SPV 58M40EU

Zmywarka Beko 45 cm wolnostojąca

Druga z ze zmywarek o szerokości 45 cm to zmywarka wolnostojąca BEKO DFS 29030 X. Posiada wysoką klasę energetyczną A+++, co czyni z niej idealny wybór dla oszczędnych. Zmieścimy w niej 10 kompletów naczyń, do których umycia zmywarka zużyje na raz ok. 9 l wody. Na uwagę w tym modelu zasługuje także podświetlane LED-owo wnętrze, która to opcja, mimo że bardzo praktyczna, jest ciągle dostępna w niewielu zmywarkach.

BEKO DFS 29030 X

Zmywarki wolnostojące i do zabudowy o szerokości 60 cm – dla dużej rodziny i większej kuchni

Posiadacze większych rodzin oraz osoby dysponujące kuchnią o dużej powierzchni powinny z kolei rozważyć zakup większej zmywarki o szerokości 60 cm. Jej zaletą jest jednak nie tylko większa pojemność, ale także możliwość umycia w jej wnętrzu także większych naczyń i garnków.

W przypadku zmywarek 60 cm do wyboru mamy również urządzenia do zabudowy i wolnostojące. Zmywarka 60 cm jest pojemniejsza od mniejszej od niej czterdziestki piątki, dzięki czemu pozwala na umycie w jednym cyklu 12 lub 13 kompletów naczyń. Które modele zmywarek 60 cm warto kupić?

Zmywarka Bosch 60 cm do zabudowy

Jeśli potrzebujemy dużej i pojemnej zmywarki do zabudowy, dobrym wyborem będzie bardzo udany model BOSCH SMV 46KX02E. Zmywarka ta posiada wysoką klasę energetyczną A++ oraz charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem wody. Na jeden cykl urządzenie pobiera bowiem zaledwie 7,5 l wody, a w swoim wnętrzu pomieści aż 13 kompletów naczyń. Będzie więc idealnym wyborem do domów, gdzie planujemy codziennie korzystać z jej funkcjonalności. Zmywarka posiada także ukryty panel sterowania, dzięki czemu doskonale skomponuje się z wystrojem każdej kuchni.

BOSCH SMV 46KX02E

Zmywarka Bosch 60 cm wolnostojąca

Osoby, które nie chcą przebudowywać swojej kuchni pod montaż zmywarki do zabudowy, powinny z kolei postawić na bardzo dobry model zmywarki wolnostojącej BOSCH SMS 45GI01E. Urządzenie to posiada wysoką klasę energetyczną A++, jest ciche oraz estetycznie wykonane. Na raz umyjemy w niej 12 kompletów naczyń. Zmywarka charakteryzuje się także niskim poborem wody, który wynosi ok. 9,5 l na cykl mycia. Dzięki wbudowanym sensorom urządzenie automatycznie dopasowuje ilość wody oraz swoją moc do wielości załadunku, co pozwala nam oszczędzać nie tylko wodę, ale i energię.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Facebook