Wybierz właściwy rozmiar swojej nowej zmywarki!

Decyzja podjęta! W naszej kuchni wkrótce pojawi się nowa zmywarka. Pozostało tylko ją wybrać i zacząć cieszyć się oszczędnością czasu i wody. Przy wyborze zmywarki wolnostojącej pierwszym, co musimy ustalić, jest jej rozmiar. Pozwoli to zawęzić krąg poszukiwań i skupić się tylko na modelach odpowiednich do naszej kuchni. Jak wybrać właściwy rozmiar zmywarki?

Zmywarki wolnostojące i ich rozmiary

Zmywarki możemy zasadniczo podzielić na dwie kategorie. To zmywarki 60 cm i 45 cm. Podane wymiary dotyczą ich szerokości, gdyż głębokość każdej z nich jest standardowa i wynosi ok. 60 cm.

Zmywarki wolnostojące o szerokości 45 cm – idealne do małych kuchni, singli i par

Zmywarki wolnostojące o szerokości 45 cm to dobry wybór do niewielkich kuchni, w których mamy ograniczone miejsce na ustawienie nowego urządzenia. Zmywarka o takiej szerokości nie zajmuje bowiem dużo przestrzeni, dzięki czemu miejsce na nią można wygospodarować w praktycznie każdej kuchni. Zmywarki wolnostojące o szerokości 45 cm to więc dobry wybór do małych kuchni, dla osób oszczędnych, singli, par i małych rodzin, dla których nie jest potrzebna większa zmywarka.

Decydując się na zakup zmywarki o szerokości 45 cm musimy się jednak liczyć z tym, że posiadają one mniejszą pojemność w porównaniu z większymi modelami o szerokości 60 cm. W efekcie, w popularnej 45-ce zmieścimy na raz mniej naczyń. Nieco utrudnione może być także mycie w nich dużych naczyń, patelni oraz garnków.

Jednak mniejsza pojemność zmywarki ma także swoje plusy! Mniejsze urządzenia pobierają bowiem mniej wody, dzięki czemu są bardziej oszczędne w codziennym użytkowaniu. Ile kompletów naczyń mieszczą w swoim wnętrzu zmywarki o szerokości 45 cm i jaki jest ich pobór wody? Sprawdźmy to na przykładzie marki Bosch i Beko.

Zmywarka Bosch

Zmywarki BEKO DFS05011X, BOSCH SPS 46MI01E o szerokości 45 cm na raz umyją w swoim wnętrzu 10 kompletów naczyń. Spośród nich najbardziej oszczędna pod względem poboru wody jest zmywarka

BEKO DFS 29030 X, która na jeden cykl mycia zużywa ok. 9 l wody.

Zmywarki wolnostojące o szerokości 60 cm – idealne do dużych kuchni i rodzin
Zmywarki wolnostojące o szerokości 60 cm to nieco większe urządzenia, które idealnie odnajdą się w dużych kuchniach. Będą także doskonałym wyborem dla większych rodzin, w których codziennie myje się duże ilości naczyń. Oprócz tego, doskonale sprawdzą się w domach osób, którym potrzebne jest urządzenie o większej pojemności np. do mycia dużych naczyń, brytfann oraz blach.

Zmywarka BEKO DFS 29030 X

Zmywarki o szerokości 60 cm to urządzenia, które mieszczą w swoim wnętrzu nawet 14 kompletów naczyń. To o 1/3 więcej niż standardowa pojemność zmywarek 45 cm! Taką ładowność posiada m. in. zmywarka WHIRLPOOL WFO 3C236 X, której atutem jest także bardzo niski pobór wody wynoszący zaledwie 6 l. Zmywarka ta to więc świetny wybór dla dużych rodzin, gdzie liczy się duża ładowność urządzenia oraz ekonomiczność jego użytkowania. Zaletą tego urządzenia jest także klasa energetyczna A++, która pozwoli oszczędzić na konsumpcji prądu.

Zmywarka Bosch

Nieco mniejszą pojemnością dysponuje z kolei zmywarka BOSCH SMS 46KI04E, w której na raz umyjemy 13 kompletów naczyń. Urządzenie na jeden cykl mycia przeznaczy natomiast 7,5 l zimnej wody. Dla osób, które nie potrzebują aż tak pojemnej zmywarki, warte polecenia są natomiast modele BOSCH SMS25AI02E i BOSCH SMS 45GI01E. Obie zmywarki wolnostojące posiadają bowiem szerokość 60 cm i na raz umyją 12 kompletów naczyń. Ich atutem jest także klasa energetyczna A++ i dość niski pobór wody.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Facebook