Jakie funkcje powinna posiadać nowoczesna pralka?

Pralka to podstawowe urządzenie gospodarstwa domowego, które gości w praktycznie każdym domu. To nieoceniona pomoc w wykonywaniu codziennych czynności oraz zachowywaniu tkanin w odpowiedniej czystości oraz higienie. Nowoczesne pralki oferują nam jednak zdecydowanie więcej niż samo pranie naszych ubrań, pościeli i innych tkanin.
W jakie funkcje powinna być wyposażona każda nowoczesna pralka i które urządzenia je posiadają?

Nowoczesna pralka z technologią Eco Bubble

Nowoczesne pralki https://www.neonet.pl/duze-agd/pralki.html to urządzenia, które są równie skuteczne w praniu w niskich temperaturach i zimnej wodzie, co w podgrzanej wodzie. Taką funkcjonalność oferują nowoczesne pralki wyposażone w technologię aktywnej piany, czyli Eco Bubble. Brak konieczności podgrzewania wody oraz aktywna piana sprawiają, że pralka nie tylko skuteczniej usuwa zabrudzenia z pranych w niej tkanin, ale jest także urządzeniem energooszczędnym.

Pralka Samsung

Aktywna piana to połączenie zimnej wody, detergentu oraz powietrza, które dokładnie penetrują włókna tkanin oraz usuwają z nich wszelkie zabrudzenia. Zaletą technologii Eco Bubble jest także jej bezpieczeństwo dla osób z wrażliwą, skłonną do podrażnień skórą, małych dzieci oraz alergików. Aktywną pianę zdecydowanie łatwiej bowiem wypłukać z tkanin, co sprawia, że z pralki wyjmujemy dokładnie oczyszczone z resztek detergentu oraz bezpieczne dla wrażliwej skóry ubrania.

Funkcję Eco Bubble znajdziemy w większości nowoczesnych pralek marki Samsung, w tym w modelach: SAMSUNG Quick Drive WW80 M644 OPW QDRIVE oraz SAMSUNG WW60 K42109 W.

Nowoczesna pralka z drzwiami Add Wash

Na pewno każdemu z nas nie raz zdarzyło się uruchomić pralkę i po czasie zorientować się, że zapomnieliśmy wrzucić do bębna pary skarpetek czy innych drobnych ubrań. Niekiedy już w trakcie prania znajdujemy także w domu dodatkowe rzeczy, które moglibyśmy uprać. Zwykła pralka nie pozwala nam jednak na dorzucenie do niej ubrań już w trakcie prania. Nie jest to jednak żaden problem dla nowoczesnej pralki z funkcją Add Wash!

Add Wash to nic innego, jak dodatkowe drzwiczki zamontowane w drzwiach urządzenia. Pozwalają one na włączenie pauzy podczas cyklu prania oraz za ich pośrednictwem dorzucenie prania do bębna. Dzięki temu mamy zawsze pewność, że jedno pranie w zupełności wystarczy, aby wyczyścić wszystkie nasze ubrania i tkaniny. Zagubiona skarpetka to bowiem żaden problem dla nowoczesnej pralki z funkcją Add Wash!

SAMSUNG WW70K5210VW

W ten praktyczny i niezwykle pomocny dodatek wyposażone są niektóre modele pralek Samsung, w tym SAMSUNG WW70K5210VW z załadunkiem 7 kg oraz SAMSUNG WW60 K42138 W, w której na raz upierzemy 6 kg ubrań.

Nowoczesna pralka z funkcją pary

Niektóre nowoczesne modele pralek, oprócz tradycyjnego prania przy użyciu wody, oferują także pranie parowe. Funkcja pary jeszcze skuteczniej oczyszcza ubrania z resztek zanieczyszczeń oraz dodatkowo je odkaża. Pranie z użyciem pary pozwala nam także zaoszczędzić energię elektryczną oraz jeszcze skuteczniej oczyścić nasze ubrania z zabrudzeń. Para wodna idealnie nadaje się także do odświeżania lekko zabrudzonych ubrań oraz szczególnie delikatnych tkanin, które nie powinny długo pozostawać namoczone.

Pralka LG

Funkcja prania parowego to świetny wybór dla alergików oraz miłośników zwierząt domowych. Wyposażona w nią nowoczesna pralka świetnie radzi sobie bowiem także z usuwaniem resztek sierści zwierzęcej, z którą zwykle mają nie lada problem tradycyjne pralki. W funkcję prania parowego wyposażone są niektóre modele nowoczesnych pralek marki LG. Znajdziemy ją m. in. w pralce LG F4J7VY2W oraz modelu LG F4J6EY2W.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Facebook