Przegląd płyt indukcyjnych na polskim rynku

Płyty indukcyjne to nowoczesne urządzenia, które coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Ich popularność wynika głównie z nowoczesnego wyglądu, łatwości w utrzymaniu w czystości oraz bezpieczeństwa użytkowania. Nowoczesne płyty indukcyjne są także energooszczędne, co czyni z nich doskonałą alternatywę do tradycyjnych płyt gazowych, od których prezentują się zdecydowanie lepiej.

Które płyty indukcyjne są aktualnie warte zakupu? Oto zestawienie trzech, godnych uwagi urządzeń, które będą znakomitym wyborem do każdej nowoczesnej kuchni.

Płyta indukcyjna ELECTROLUX EHH4654FHK

Bardzo dobrej jakości płyta indukcyjna od znanego i cenionego producenta sprzętu AGD, marki Electrolux. Płyta posiada cztery pola grzewcze i wyposażona jest w praktyczną funkcję szybkiego grzania. Funkcja ta doskonale sprawdzi się do szybkiego podgrzewania już gotowych potraw oraz zadba o niższe zużycie prądu.

ELECTROLUX EHH4654FHK

ELECTROLUX EHH4654FHK posiada także przydatną funkcję Stop & Go, która pozwala na przełączenie urządzenia w tryb czuwania, kiedy musimy np. na chwilę wyjść z kuchni. Płyta podtrzymuje w tym czasie temperaturę oraz pozwala na szybkie wznowienie gotowania w dowolnym momencie.

Bardzo ciekawym dodatkiem, który oferuje ten model, jest także funkcja Hob2Hood, która pozwala na automatyczne sterowanie pracą okapu. Po aktywowaniu tej funkcji płyta samodzielnie dostosowuje moc okapu do intensywności gotowania. Dzięki niej możemy więc skupić się na przygotowywaniu potraw i nie zaprzątać sobie głowy włączaniem oraz regulacją pracy okapu.

Płyta indukcyjna BOSCH PIF651FC1E

Bardzo udana płyta indukcyjna niemieckiej marki Bosch. Wyposażona jest w cztery pola grzewcze w tym jedno poszerzone. Będzie więc dobrym wyborem dla osób, które przygotowują potrawy także w większych naczyniach, np. w brytfannach. Posiada funkcję Power Boost, która pozwala na szybkie osiągnięcie pożądanej temperatury, co przydaje się np. do zagotowania wody na herbatę, czy makaron.

BOSCH PIF651FC1E

Urządzenie wyposażone jest także w praktyczny timer, który pozwala na zaplanowanie czasu gotowania. Posiada także specjalny system kontroli czasu smażenia. Steruje on mocą oraz temperaturą pól grzewczych, a jego uruchomienie sprawia, że smażone na płycie indukcyjnej potrawy są jeszcze bardziej udane. Przyczynia się także do zachowania wartości odżywczych, co z pewnością docenią osoby dbające o przygotowywanie zdrowych i pełnowartościowych potraw.

Płyta indukcyjna BOSCH PIF651FC1E posiada także zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem przez dzieci oraz jest prosta w obsłudze.

Płyta AMICA PIN6541SU (PI6541SKH)

Wyposażona w cztery pola grzewcze (w tym jedno poszerzone) płyta indukcyjna Amica posiada trzy gotowe programy gotowania. Dzięki nim możemy automatycznie dobrać optymalną temperaturę do przygotowywania popularnych rodzajów potraw. Pierwszy program pozwala na stopienie masła lub czekolady, drugi służy do podgrzewania zup, a trzeci do gotowania ryżu i makaronów.

AMICA PIN6541SU

Płyta indukcyjna Amica PIN6541SU (PI6541SKH) posiada także funkcję Booster i Turbo Booster, dzięki którym jeszcze szybciej podgrzejemy potrawy oraz zagotujemy wodę. Obecność poszerzonego pola grzewczego pozwala na gotowanie na płycie także w naczyniach o niestandardowych rozmiarach.

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze oraz posiada płynną regulację mocy, dzięki czemu możemy idealnie dopasować temperaturę pól grzewczych do rodzaju przygotowywanych potraw.

poprzedni artykuł
następny artykuł
Ostatni komentarz
  • Szukam najlepszego rozwiązania i chyba już znalazłam dzięki temu artykułowi. Za niedługi czas wprowadzam się do nowego mieszkania i nadal się waham czy wybrać płytę ceramiczną czy indukcje, ale czytając zalety o nienagrzewaniu się płyty poza granicami palnika jest już dla mnie decydującym aspektem, że indukcja będzie najlepsze. I postawię chyba na model Amica.

Napisz komentarz

Facebook