Nowe funkcje w piekarnikach, które mogą Ci się przydać!

Nowoczesne piekarniki to nie tylko urządzenia, które pieką. To dziś bowiem także wielofunkcyjny sprzęt, którego dodatkowe funkcje zapewniają nam jeszcze lepsze rezultaty pieczenia, powalają na wygodne wyjmowanie z jego wnętrza potraw oraz pozytywnie wpływają na komfort codziennego korzystania z piekarnika. Jakie szczególnie przydatne funkcje są obecne w nowoczesnych piekarnikach i które urządzenia je posiadają?

Funkcja pieczenia na parze w piekarnikach Electrolux

Niektóre modele piekarników, np. ELECTROLUX EOB5454AOX oraz ELECTROLUX EOB8757AOX wyposażone są w praktyczną funkcję pieczenia na parze. Wykorzystanie pary wodnej w pierwszej fazie przygotowywania wypieków pozytywnie wpływa na ich jakość oraz podnosi w nich zawartość substancji odżywczych, które mają tendencję do zanikania w zbyt wysokiej temperaturze.

Piekarnik ELECTROLUX EOB5454AOX

Funkcja PlusSteam, którą dysponują piekarniki Electrolux, jest także niezwykle przydatna do pieczenia domowego pieczywa. Dzięki niej skórka wypieków staje się bowiem bardziej chrupiąca, a ich wnętrze miękkie i wilgotne, jak prosto z piekarni.

Podwójny termoobieg w piekarnikach Samsung

Funkcję termoobiegu dobrze zna i docenia każdy posiadacz piekarnika elektrycznego. Dzięki niej możliwe jest bowiem pieczenie na kilku poziomach oraz uzyskanie takiej samej temperatury we wszystkich częściach piekarnika. Dzięki temu nasze rezultaty pieczenia są lepsze, a wypieki zawsze udane.

Piekarnik SAMSUNG NV70H5787CB

Piekarniki SAMSUNG NV 66 M3531 BB i SAMSUNG NV70H5787CB oferują nam jednak więcej. Znajdziemy w nich bowiem podwójny termoobieg, który sprawia, że urządzenia rozgrzewają się jeszcze szybciej, a osiągnięta przez nie temperatura jest utrzymywana na stałym poziomie przez cały czas pieczenia. Dobrej jakości termoobieg 4D znajdziemy także w piekarniku BOSCH HBG 633NB1, który zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła po całej komorze urządzenia.

Prowadnice teleskopowe w piekarnikach Beko i Amica

Wyjmowanie potraw z piekarnika to ten moment, którego wiele osób się obawia. Ciężkie naczynia mogą nas bowiem oparzyć lub nawet wywrócić się podczas ich wydobywania z wnętrza rozgrzanego piekarnika.

Aby zapewnić sobie większy komfort wyjmowania i wkładania potraw do urządzenia, warto zainwestować w piekarnik wyposażony w praktyczne prowadnice teleskopowe. Dzięki ich obecności wyjmowanie gorących naczyń stanie się bowiem proste i bezpieczne. W prowadnice teleskopowe wyposażony są piekarnik BEKO BIMM25400XMS i BEKO BVR35500XMS oraz piekarnik AMICA NEBI 7542 B AA.

Technologia 6-sty Zmysł w piekarnikach Whirlpool

Technologia 6-sty Zmysł to rozwiązanie, które znajdziemy w najnowszych piekarnikach marki Whirlpool. Posiada ją m. in. piekarnik WHIRLPOOL AKZ9 7890 IX. Dzięki tej funkcji piekarnik samodzielnie dobiera optymalną temperaturę oraz czas pieczenia dla sześciu kategorii produktów, które najczęściej przygotowujemy za pomocą piekarnika. Dzięki tej technologii nasza pizza, zapiekanki oraz pieczywo będą zawsze udane, jak z restauracji!

WHIRLPOOL AKZ9 7890 IX

Jeśli często przygotowujemy domową pizzę lub zapiekanki, warto zainteresować się także piekarnikiem ELECTROLUX EOC5750AOX. Wyposażony on został bowiem w specjalną funkcję do pieczenia pizzy, dzięki której ciasto będzie zawsze chrupiące, a dodatki perfekcyjnie upieczone.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Facebook