Jaki odkurzacz w 2018 roku?

Odkurzacz to mały sprzęt AGD, bez którego nie wyobrażamy sobie życia. Szczególnie osoby wrażliwe na kurz oraz alergicy muszą zadbać, aby ich urządzenie sprzątające właściwie wywiązywało się ze swojej roli. Stojąc przed zakupem nowego odkurzacza, do wyboru mamy zasadniczo trzy rodzaje tych urządzeń: tradycyjny odkurzacz workowy, pionowy odkurzacz bezprzewodowy i odkurzacz automatyczny. Gdzie sprawdzą się te trzy rodzaje odkurzaczy i na jakie modele warto postawić w 2018 r.?

Odkurzacze workowe – tradycja i nowoczesność w jednym

Odkurzacze workowe to sprzęt, który nieprzerwanie gości w naszych domach od wielu lat. Urządzenia te są wydajne i doskonale radzą sobie ze sprzątaniem wszystkich rodzajów podłóg. Są także najchętniej wybieranymi rodzajami odkurzaczy przez alergików oraz osoby, które szczególnie dbają o czystość i higienę w swoim najbliższym otoczeniu. Nic w tym dziwnego, nowoczesne odkurzacze workowe to bowiem wysokiej jakości sprzęt, który wyposażony jest w szereg dodatków, które jeszcze lepiej dbają o jakość powietrza w naszym mieszkaniu. Mowa to oczywiście o wydajnych filatrach HEPA, które nie pozwalają zanieczyszczeniom wydostać się poza urządzenie oraz workom S-Bag zatrzymującym wszelkie pyłki w swoim wnętrzu.

Najnowsze modele odkurzaczy workowych są także oszczędne, o czym świadczy ich wysoka klasa energetyczna oraz niski pobór prądu. Dzięki temu mogą być użytkowane tak często, jak to potrzebne. Są także coraz cichsze, dzięki czemu odkurzanie za ich pomocą przestaje być przykrym obowiązkiem, który możemy zaplanować jedynie podczas dnia. Jaki odkurzacz workowy warto kupić w 2018 r.?

Electrolux UltraSilencer ZUS3925DB+

Szczególnie wartym uwagi urządzeniem jest klasyczny odkurzacz workowy Electrolux UltraSilencer ZUS3925DB+. Jest to urządzenie o dużej mocy 700 W, klasie energetycznej A oraz bardzo niskim poziomie generowanego hałasu 61 dB. Komfort sprzątania za jego pomocą docenią zwłaszcza osoby mieszkające w bloku oraz rodziny z dziećmi.

Odkurzacze bezprzewodowe – wygoda odkurzania bez kabli

W 2018 r. warto także zainteresować się nowoczesnymi odkurzaczami bezprzewodowymi. Są to modele pionowe, które są również bardzo wygodne w przechowywaniu. Ich główną zaletą jest brak przewodów, dzięki czemu możemy szybko i sprawnie odkurzyć także większe mieszkanie oraz dom. Podczas sprzątania nie ma ryzyka przypadkowego potrącenia lekkich mebli czy plątania się przewodu. Zaletą tego typu odkurzaczy jest także ich niewielka waga oraz dość długi czas pracy na jednym naładowaniu, dzięki czemu bez problemu posprzątamy całe mieszkanie.

Odkurzacze bezprzewodowe idealnie nadają się do dużych mieszkań oraz do piętrowych domów, gdzie szczególne znaczenie ma wygoda podczas sprzątania oraz wydajność urządzenia. Odkurzacze bezprzewodowe doskonale sprawdzają się bowiem do sprzątania każdego rodzaju podłóg, w tym także do odkurzania dywanów i tapicerek meblowych.

Odkurzacz SAMSUNG Bezprzewodowy Handstick VS60K6030KB

 

Wartym zakupu urządzeniem w tym roku jest odkurzacz bezprzewodowy SAMSUNG Handstick VS60K6030KB. Jest to urządzenie o wysokiej mocy ssącej 30 W oraz wydajnym filtrze HEPA, dzięki czemu sprząta jeszcze dokładniej i szybciej. Jego zaletą jest także posiadanie mniejszej jednostki, za pomocą której możemy odkurzyć tapicerkę meblową i samochodową oraz dotrzeć odkurzaczem we wszystkie trudnodostępne miejsca.

Odkurzacze automatyczne – Ty odpoczywasz, on sprząta!

Najciekawszymi i najbardziej nowoczesnymi urządzeniami sprzątającymi są jednak odkurzacze automatyczne. Wygoda ich użytkowania oraz to, że odkurzacz sprząta praktycznie bez naszego udziału sprawiły, że są to urządzenia najbardziej pożądane, zwłaszcza w dużych domach.

iRobot Roomba 695

Ich zaletą jest przede wszystkim wygoda, odkurzacze bezprzewodowe wystarczy bowiem jedynie uruchomić, aby posprzątały one wskazaną powierzchnię. My nie musimy nic więcej robić. Popularne i droższe modele odkurzaczy bezprzewodowych, np. IROBOT Roomba 695 oraz ROBOJET Air AH-157 posiadają także praktyczną funkcję sterowania ich pracą za pomocą smartfona. Oznacza to, że odkurzacz możemy uruchomić także będąc poza domem, a po powrocie zastać już czyste i dokładnie wysprzątane mieszkanie.

Odkurzacz automatyczny będzie idealnym wyborem dla osób, które nie lubią sprzątać lub mają na to zbyt mało czasu. Dobrze sprawdzi się także w dużych domach oraz mieszkaniach o dużej powierzchni.

poprzedni artykuł
następny artykuł
Ostatni komentarz
  • Posiadam iRobot 616 i nie wyobrażam sobie mieszkania bez tego cudaka. Zaprogramowany jest każdego dnia na konkretną godzinę kiedy wszyscy są w szkole/pracy. Wygoda, czystość i przede wszystkim mniej kurzu w mieszkaniu!

Napisz komentarz

Facebook