Wiele urządzeń w jednym – zaoszczędzisz miejsce w kuchni

Posiadacze niewielkich kuchni doskonale zdają sobie sprawę, jak ważna jest oszczędność miejsca. Głownie z myślą o nich powstały więc wielofunkcyjne urządzenia kuchenne, za pomocą których można wykonać wiele czynności. Zakup takiego sprzętu to jednak nie tylko oszczędność miejsca, ale także pieniędzy. Wystarczy bowiem kupić jedno urządzenie, co z pewnością jest bardziej opłacalne pod względem ekonomicznym niż zakup kilku różnych sprzętów kuchennych.

Sprawdźmy, jakie wielofunkcyjne urządzenia warto wybrać do swojej kuchni.

Wielofunkcyjny blender – sprzęt nie tylko do blendowania

Urządzeniem, którego nie może zabraknąć w praktycznie żadnej kuchni jest blender. Jest to praktyczny sprzęt, który pozwala nam przygotowywać sosy, dipy, zupy i wiele innych dań. Wbrew jednak pozorom, nie wszystkie blendery służą tylko do ucierania. W sprzedaży dostępne są bowiem także urządzenia wielofunkcyjne, dzięki którym możemy zrobić zdecydowanie więcej.

Dobrym przykładem takiego wielofunkcyjnego urządzenia jest blender BRAUN MQ 9038 SPICE+. Jest to sprzęt wyposażony nie tylko w duży pojemnik do ucierania, ale także w trzy praktyczne przystawki, za pomocą których blender w prosty sposób przemienimy w mikser, młynek oraz szatkownicę. Samo urządzenie posiada dużą moc 1000 W, dzięki której pozwala w mgnieniu oka osiągnąć pożądane rezultaty. Jego zaletą jest także mały rozmiar, przez co jest idealnym dodatkiem do małych kuchni.

Robot kuchenny – wielofunkcyjny niezbędnik w każdej kuchni

Roboty planetarne to jedne z najczęściej wybieranych wielofunkcyjnych urządzeń kuchennych. W sprzedaży dostępny jest ich ogromny wybór, a każde urządzenie oferuje także inną funkcjonalność. Wybierając robot planetarny warto więc zwrócić baczną uwagę na jego przeznaczenie oraz obecność dodatków. Co w praktyce możemy przygotować za pomocą robota planetarnego? Sprawdźmy to na przykładzie czterech, wartych zakupu urządzeń.

Robot kuchenny BOSCH MUM 58258

Robot kuchenny Bosch Mum 58258 to nowoczesne urządzenie o wysokiej mocy 1000 W. Posiada siedem prędkości pracy oraz dwie wymienne misy: jedną ze stali szlachetnej i drugą wykonaną z tworzywa sztucznego. Za jego pomocą możemy zmielić mięso, zagnieść ciasto, zmiksować produkty, rozdrobnić warzywa i owoce, a także wycisnąć sok z owoców cytrusowych. Robot planetarny doskonale zastąpi więc tradycyjny mikser, maszynkę do mielenia mięsa, blender oraz szatkownicę.

 

Robot kuchenny BOSCH MUM 58364

Dla osób, które poszukują jeszcze bardziej funkcjonalnego sprzętu, warty polecenia jest z kolei inny model robota Bosch MUM 58364. Posiada on bardzo podobną funkcjonalność, co opisany powyżej MUM 58258, ale dodatkowo wyposażony został także w praktyczną funkcję krojenia warzyw i owoców w drobną kostkę. Idealnie sprawdzi się więc w domach, w których często przygotowuje się warzywne i owocowe sałatki. Jeśli natomiast najdzie nas ochota na domowej roboty placki ziemniaczane, je także przygotujemy za pomocą tego urządzenia. Bosch Mum 58364 wyposażony został bowiem także w tarczę do ucierania ziemniaków.

BOSCH MUM 58364

Robot kuchenny KENWOOD KM287

Kolejnym godnym naszej uwagi robotem planetarnym jest urządzenie marki Kenwood. Jest to robot kuchenny o mocy 900 W, który oferuje 6 prędkości pracy i jest wyposażony w misę o pojemności 4,3 litra. Na uwagę w tym modelu szczególnie zasługuje jego kompaktowa konstrukcja, która czyni z robota kuchennego Kenwood urządzenie wprost stworzone do małych kuchni, gdzie każdy centymetr blatu ma znaczenie. Co możemy zrobić za pomocą tego urządzenia? Kenwood KM287 może nam posłużyć jako mikser, maszynka do mielenia mięsa, wyciskarka do cytrusów, blender, sokowirówka, młynek do mielenia oraz jako malakser. Będzie idealnym wyborem dla osób, które szukają wielofunkcyjnego robota kuchennego o kompaktowych rozmiarach.

KENWOOD KM287

Robot kuchenny KENWOOD ZESTAW: ROBOT PLANETARNY KVL6320S + PRZYSTAWKA KAM573

Dla bardziej wymagających użytkowników potrzebujących większej misy oraz zwiększonej mocy urządzenia warto z kolei polecić robot Kenwood KVL6320S, który kupimy w zestawie z przystawką do krojenia, szatkowania oraz tarcia warzyw. Jest to urządzenie pracujące z dużą mocą 1400 W oraz posiadające pojemną misę, która pomieści w sobie aż 6,7 litra produktów.

KENWOOD ZESTAW: ROBOT PLANETARNY KVL6320S

Ostatni komentarz
  • Mam i bardzo sobie cenię użytkowość i wielofunkcyjność choć lodu nie pokruszę w tych misach, ale najważniejsze że doskonale mieli mi mój robot Kenwood ziemniaki na ukochane placki ziemniaczane 😀

Napisz komentarz

Facebook