Czym jest depilacja światłem (IPL)? Jak to działa? Dla kogo jest odpowiednia? Czy jest bezpieczna?

O depilacji światłem słyszała zapewne każda kobieta. Ta nowoczesna metoda depilacji pozwala bowiem na pozbycie się zbędnego owłosienia z praktycznie wszystkich części naszego ciała. Jej efekty są trwałe, gdyż już po kilku cyklach zabiegów możemy zaobserwować znacznie rzadsze wyrastanie włosków. Depilacja światłem jest także całkowicie bezbolesna i co najważniejsze, możemy ją wykonać samodzielnie w domu.

Na czym polega depilacja światłem (IPL), dla kogo będzie ona dobrym wyborem oraz czy jest to zabieg bezpieczny dla naszej skóry oraz zdrowia?

Depilacja światłem (IPL) – rewolucja na drodze do gładkiej skóry

Zabieg depilacji światłem możemy przeprowadzić za pomocą specjalnego urządzenia. Z wyglądu nieco przypomina ono tradycyjny depilator, jednak w przeciwieństwie do niego nie usuwa włosków mechanicznie, za pomocą pęset, a używa do tego celu impulsów świetlnych. Dzięki temu zabieg depilacji jest całkowicie bezbolesny, idealnie sprawdzi się więc dla kobiet wrażliwych na ból lub cierpiących z powodu podrażnień po użyciu depilatora i tradycyjnego wosku. Jak działa depilator IPL?

depilator IPL

Depilator IPL to urządzenie wyposażone w specjalną lampę. To ona wytwarza bowiem impulsy świetlne, które penetrując naszą skórę trafiają prosto do cebulek włosowych. Światło w kontakcie ze skórą przekształcane jest w energię cieplną, która wyłapuje melaninę (barwnik znajdujący się w cebulkach włosowych) i niszczy ją. Dzięki temu cebulka włosowa ulega trwałemu zniszczeniu i zahamowany zostaje wzrost włosa.

Dla kogo depilacja światłem IPL?

Ze względu na taką zasadę działania depilatorów IPL, aby wykonany za ich pomocą zabieg był skuteczny, nasze włoski muszą posiadać w cebulkach odpowiedni poziom melaniny.

Depilacja światłem jest wiec najskuteczniejsza w przypadku osób mających dość ciemne i dobrze widoczne na skórze włoski. Z kolei na dużo słabsze rezultaty mogą liczyć osoby posiadające jasne włoski. Impulsy świetlne wytwarzane przez urządzenie nie będą bowiem w stanie skutecznie zniszczyć cebulki, która nie posiada w sobie odpowiedniego poziomu barwnika.

Z tego powodu depilacja IPL jest polecana szczególnie dla kobiet posiadających dość ciemne owłosienie i do tego jasną naturalną karnację.

Jakie partie ciała możemy depilować światłem?

Depilacja światłem doskonale nadaje się do usuwania owłosienia z praktycznie wszystkich części naszego ciała. Niektóre dostępne w sprzedaży markowe depilatory IPL posiadają także specjalne nakładki, które ułatwiają nam naświetlanie określonych partii ciała.

Należy do nich depilator PHILIPS IPL Lumea Prestige BRI953/00, który wyposażony jest w 3 nasadki: na ciało, twarz, do pach oraz linii bikini. Nakładki ułatwiają depilację konkretnych części ciała oraz podnoszą skuteczność zabiegu. Inny popularny model depilatora światłem, PHILIPS Philips IPL Lumea Prestige BRI950/00 posiada z kolei 2 nasadki: na ciało i na twarz.

 Lumea Prestige BRI950/00

Czy depilacja światłem jest bezpieczna?

Depilacja światłem to zabieg całkowicie bezbolesny oraz w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia. Markowe urządzenia do depilacji światłem są bowiem dostosowane do użytku domowego i spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Wymienione powyżej depilatory IPL Philips Lumea wyposażone są w czujnik Smart Skin, który dopasowuje intensywność promieniowania do kolorytu naszej skóry. Pozytywnie wpływa to zarówno na bezpieczeństwo użytkowania urządzenia, jak i pozwala osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

Braun depilator

W podobne rozwiązanie wyposażony jest także depilator BRAUN Silk-expert IPL BD5008, Automatycznie wykrywa on bowiem kolor naszej skóry oraz dopasowuje do niego moc urządzenia. Oprócz tego, wyposażony jest także w specjalny czujnik kontaktu ze skórą, który sprawia, że depilator wytwarza światło tylko po dotknięciu skóry. Pozytywnie wpływa to na żywotność lampy oraz podnosi bezpieczeństwo zabiegu.

Ostatni komentarz
  • Uwielbiam zabiegi posiadam model braun choć bardzo chciałam Lumię.

Napisz komentarz

Facebook