Zalety lodówek Side by Side

Lodówki Side by Side to urządzenia coraz chętniej wybierane przez użytkowników w naszym kraju. Ich popularność wynika przede wszystkim z większej pojemności, jaką oferują te urządzenia oraz wygodniejszego przechowywania w nich produktów spożywczych. Lodówki tego typu posiadają bowiem dwoje drzwi, które umieszczone są po obu stronach urządzenia. Za jednymi z nich kryje się zamrażarka, a za drugimi tradycyjna lodówka. Dlaczego warto kupić lodówkę Side by Side?

Lodówki Side by Side – o wiele więcej miejsca do przechowywania produktów spożywczych

Najważniejszą zaletą lodówek Side by Side jest przede wszystkim ich większa pojemność. Co za tym idzie, lodówki tego typu oferują zdecydowanie więcej miejsca do przechowywania naszych produktów spożywczych. Z tego powodu lodówki Side by Side najczęściej są wybierane przez duże rodziny oraz osoby, które potrzebują więcej miejsca do przechowywania żywności. Jej zakup będzie idealną opcją np. dla czteroosobowej lub większej rodziny Tradycyjna lodówka oferuje bowiem zdecydowanie mniejszą pojemność, która dla niektórych często okazuje się niewystarczająca już w trakcie użytkowania.

Wygodny dostęp do części do zamrażania i części do chłodzenia

Lodówki Side by Side zazwyczaj mają od 500 do 600 litrów pojemności. Urządzenie podzielone jest na dwie części. Pierwsza z nich, chłodziarka, służy do przechowywania produktów, które planujemy spożyć w ciągu kilku najbliższych dni, a druga, czyli zamrażarka, pozwala na umieszczenie w jej wnętrzu żywności zamrożonej, do wykorzystania w przyszłości.

SAMSUNG RS57K4000SA

Drzwi lodówki Side by Side rozmieszczone są po jej bokach, co ułatwia korzystanie z zawartości urządzenia. Nie musimy więc schylać się, aby wyjąć potrzebne nam produkty z zamrażarki, która w tradycyjnych lodówkach zwykle umieszczona jest w jej dolnej części.

System No Frost – zapomnij o rozmrażaniu!

Lodówki Side by Side to w większości przypadków nowoczesne urządzenia, które wyposażone są w system No Frost. Dzięki jego zastosowaniu nie ma już konieczności rozmrażania urządzenia, gdyż zwyczajnie nie wytwarza ono w swoim wnętrzu szronu. Urządzenia, które nie wymagają rozmrażania to np. nowoczesna lodówka Side by Side LG GSL761PZXV o pojemności ponad 600 l oraz SAMSUNG RS57K4000SA, która w swoim wnętrzu pomieści 596 l produktów spożywczych.

 LG GSL761PZXV

Niski pobór energii i obecność kostkarki do lodu

Nowoczesne lodówki Side by Side to urządzenia o dość dużych rozmiarach. Pobór przez nie energii elektrycznej także musi być więc dość wysoki. Kupując lodówkę tego typu posiadającą klasę energetyczną A+ lub A++ nie musimy się jednak martwić o wysokość naszych rachunków za energię elektryczną. Takie urządzenia, pomimo swoich gabarytów i zapotrzebowania na prąd, są bowiem także energooszczędne. Dobrym wyborem dla oszczędnych będzie np. lodówka LG GSX961NSAZ, które posiada najwyższą klasę energetyczną A++.

LG GSX961NSAZ

Zaletą nowoczesnych lodówek Side by Side jest także dostępność takich praktycznych dodatków, jak kostkarka do lodu, której obecność docenią zwłaszcza miłośnicy chłodnych napojów.

Ostatni komentarz
  • Moim marzeniem jest lodówka LG absolutny must have w kuchni i mam nadzieję, że w nowym domu będę mogła spełnić swoje marzenie.

Napisz komentarz

Facebook