Jak dużą lodówkę wybrać?

Pojemność lodówki to jedno z podstawowych kryteriów, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie nowego urządzenia chłodzącego. Inne wymagania co do rozmiarów lodówki będą miały bowiem osoby mieszkające same, a zupełnie inne kilkuosobowe rodziny. Od pojemności lodówki zależy to, jak dużo produktów spożywczych będziemy mogli w niej przechowywać.

Jakich rozmiarów lodówkę warto kupić, by była ona zarówno funkcjonalna, jak i wygodna w codziennym użytkowaniu?

Lodówki małe – idealne dla singli oraz par

Pojemność lodówki, którą wybierzemy, zależy w głównej mierze od liczby osób zamieszkujących gospodarstwo domowe oraz od ich nawyków żywieniowych. Ogólnie przyjmuje się, że dla jednej osoby wystarczająca będzie lodówka o pojemności ok. 120l. Dwie osoby z kolei będą potrzebowały już nieco większego urządzenia co najmniej 150-litrowego. Każda kolejna osoba to dodatkowe 30l na produkty żywnościowe, którymi powinna dysponować lodówka.

Dla singli dobrze sprawdzi się więc niewielka lodówka BEKO TSE 1402 o pojemności 130l. Nieco większą pojemność 138l oferuje natomiast lodówka AMICA FD207.4, będzie więc dobrym wyborem zarówno dla singli, jak i dla par. Dla osób poszukujących większego urządzenia, dobrze sprawdzi się z kolei model MPM 138-KB-10, w którym zmieścimy ok. 150l produktów spożywczych.

Od pojemności lodówki zależy także jej rozmiar oraz pobór energii elektrycznej. Im większa pojemność lodówki, tym więcej prądu będzie ona zużywana oraz zajmie więcej miejsca w naszej kuchni. Dlatego, zanim kupimy konkretny model, warto ustalić, jakiej pojemności poszukujemy i skupić się na takich właśnie urządzeniach. Przyczyni się to zarówno do wygody, jak i oszczędności z codziennego korzystania z takiego urządzenia.

Tradycyjne lodówki o powiększonej pojemności

Wybór lodówki powinien być uzależniony nie tylko od liczby osób, które będą z niej na co dzień korzystały, ale także od ilości miejsca, którym dysponuje nasza kuchnia. Wśród lodówek znajdziemy bowiem zarówno małe, jak i większe urządzenia.

Jeśli mamy w kuchni ograniczoną ilość wolnego miejsca, dobrym wyborem będą tradycyjne lodówki o standardowych rozmiarach. Także one oferują jednak bardzo zróżnicowaną pojemność. Znajdziemy wśród nich bowiem zarówno lodówki o mniejszej pojemności ok. 230l (BEKO RCSA240M20W), jak i większe urządzenia o pojemności ok. 300l (BEKO CNA340EC0X) i o pojemności ok. 370l (SAMSUNG RB37J5225SS).

Lodówka BEKO RCSA240M20W

Duże lodówki Side by Side – idealne dla dużej rodziny

Jeśli natomiast potrzebujemy bardzo pojemnej lodówki oraz mamy w kuchni wystarczającą ilość miejsca na jej ustawienie, warto zainteresować się największymi dostępnymi na rynku lodówkami typu Side by Side. Lodówki te, ze względu na swoją dużą pojemność, będą idealnym wyborem dla dużych rodzin z dziećmi. Ich ogromna pojemność, sprawi, że urządzenie pomieści w swoim wnętrzu ilość produktów wystarczającą nawet dla pięcio- czy sześcioosobowej rodziny. Dużą pojemność 564l oferuje np. lodówka Side by Side SAMSUNG RS7527THCSP.

Lodówka SAMSUNG RS7527THCSP

Wybierając lodówkę typu Side by Side warto zwrócić także uwagę na jej klasę energetyczną oraz na obecność technologii No Frost. Nowoczesne lodówki powinny być bowiem zarówno oszczędne, jak i wygodne w codziennym użytkowaniu, gdyż nie ma konieczności ich okresowego rozmrażania. Ma to szczególne znaczenie w przypadku urządzeń o tak dużych rozmiarach, jak lodówki Side by Side. Klasę energetyczną A++ i technologię No Frost znajdziemy m. in. w modelu BEKO GN1416231JX o pojemności 530l.

Lodówka BEKO GN1416231JX

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Facebook