Wybieramy kuchenkę gazową z piekarnikiem

Mimo ogromnej popularności kuchenek do zabudowy, wielu użytkowników wciąż stawia na tradycyjne rozwiązania i wybiera do swoich kuchni tradycyjne kuchenki wolnostojące, w których płyta grzewcza zasilana jest gazem. Są one bowiem niedrogie w zakupie, funkcjonalne i przede wszystkim estetycznie prezentują się w każdej kuchni. Jaką kuchenkę gazową z piekarnikiem wybrać?

Kuchenka gazowa z piekarnikiem – dobry wybór dla oszczędnych

Największą popularnością wśród użytkowników cieszą się kuchenki wolnostojące z płytą gazową. Gaz jest bowiem paliwem tanim w eksploatacji, a wiele osób zwraca także uwagę, że potrawy gotowane na nim mają lepszy i bardziej domowy smak. Kuchenka gazowa to dobry wybór, jeśli zależy nam na bezpiecznym i niedrogim w eksploatacji urządzeniu. Idealnie sprawdzi się także w domach, w których codziennie się gotuje, gdyż jest oszczędna i wydajna.

Kupując kuchenkę wolnostojącą, oprócz rodzaju płyty grzewczej, musimy także wybrać sposób zasilania piekarnika. W sprzedaży dostępne są bowiem kuchenki gazowe wyposażone w piekarnik gazowy lub elektryczny. Który z nich bardziej opłaca się wybrać?

Piekarnik elektryczny w kuchence – funkcja termoobiegu

Mimo tego, że piekarniki gazowe są tańsze w eksploatacji, to jednak zdecydowanie najlepszym dziś wyborem jest zakup kuchenki gazowej wyposażonej w piekarnik elektryczny.

Piekarniki zasilane prądem są bowiem bardziej funkcjonalne oraz gwarantują nam lepsze rezultaty pieczenia. Większość dostępnych w sprzedaży modeli wyposażonych jest bowiem w praktyczną funkcję termoobiegu, która zapewnia równomierną dystrybucję ciepła we wnętrzu urządzenia i przyczynia się do znakomitych rezultatów pieczenia. Znajdziemy ją m. in. w piekarniku kuchenki ELECTROLUX EKK54553OX.

ELECTROLUX EKK54553OX

Termoobieg pozwala nam także na pieczenie potraw na kilku poziomach, dzięki czemu oszczędzamy nasz czas oraz pieniądze. Pieczenie na czterech poziomach jednocześnie zapewnia kuchenka GORENJE K5352SH. Ciekawym dodatkiem do termoobiegu jest także funkcja pieczenia 3D, którą posiada kuchenka BEKO CSM 51320 DX. Dzięki niej pieczenie na kilku poziomach przebiega jeszcze sprawniej.

Piekarnik elektryczny a oszczędność energii

Wbrew pozorom, piekarniki elektryczne wcale nie muszą być dużo droższe w użytkowaniu od piekarników zasilanych gazem. Pamiętajmy bowiem, że na ogół z piekarnika korzystamy raz na jakiś czas, a bardzo rzadko włączamy go codziennie. W efekcie, jego posiadanie wcale nie musi negatywnie odbić się na wysokości naszych rachunków.

Oszczędni powinni natomiast zwrócić uwagę na kuchenki gazowe z piekarnikiem elektrycznym, które posiadają dobrą klasę energetyczną. Pozwoli to lepiej zadbać o stan domowego budżetu oraz obniżyć zużycie prądu przez urządzenie. W klasę energetyczną A wyposażona jest kuchenka gazowo-elektryczna AMICA 57GES3.33HZpTaDpScA(Xsmx).

Kuchenka AMICA

Duża pojemność piekarnika i prowadnice teleskopowe

Piekarniki elektryczne posiadają także większą pojemność od tradycyjnych piekarników gazowych. Piekarniki o rozmiarze XXL znajdziemy w ofercie marki Amica. Dzięki zwiększonej pojemności w takim urządzeniu możemy bez problemu przygotowywać także większe dania lub upiec kilka potraw na raz. Pojemnik XXL o pojemności 62 l znajdziemy w kuchence gazowo-elektrycznej AMICA KGEL 510GE2.33ZpTaNA(XSX).

Kuchenka AMICA KGEL 510GE2.33ZpTaNA

Piekarniki elektryczne w kuchenkach wolnostojących mogą być także wyposażone w praktyczne prowadnice teleskopowe. Dzięki nim wyjmowanie gorących potraw z wnętrza piekarnika jest wygodne i bezpieczne. Minimalizują one bowiem ryzyko oparzenia lub upuszczenia gorącego naczynia. Prowadnice teleskopowe w piekarniku są obecne m. in. w kuchence AMICA 617GE3.33HZPTADPAQ(XX).

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Facebook