Przegląd kuchenek gazowo-elektrycznych

Kuchenki wolnostojące od lat goszczą w wielu polskich kuchniach. Ich niesłabnąca popularność wynika z przystępnej ceny, funkcjonalności oraz bezpieczeństwa użytkowania, które to cechy oferują nowoczesne urządzenia tego typu. Największą popularnością wśród użytkowników cieszą się jednak kuchenki gazowo-elektryczne, w których płyta grzewcza zasilana jest gazem, a piekarnik energią elektryczną.

Sprawdźmy, jakie cechy powinna posiadać dobra kuchenka gazowo-elektryczna i na które konkretnie modele warto postawić przy zakupie.

Kuchenki gazowo-elektryczne – tanie i bezpieczne gotowanie na gazie

Kuchenki gazowo-elektryczne, nazywane także hybrydowymi, to urządzenia, w których płyta grzewcza zasilana jest gazem. Rozwiązanie to ma wielu zwolenników, którzy uważają, że potrawy przygotowane na gazie mają zdecydowanie lepsze walory smakowe, niż te same produkty gotowane na płycie elektrycznej lub indukcyjnej.

Gaz jest także paliwem zdecydowanie tańszym od prądu, kuchenki gazowo-elektryczne są więc chętnie kupowane przez osoby ceniące sobie oszczędne i tradycyjne rozwiązania. Nowoczesne kuchenki gazowo-elektryczne są także wyposażone w szereg zabezpieczeń przed niekontrolowanym wypływem gazu, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo ich użytkowania.

Termoobieg w piekarnikach elektrycznych

Atutem kuchenek wolnostojących gazowo-elektrycznych jest obecność piekarnika zasilanego prądem. Zasilanie elektryczne lepiej sprawdza się bowiem od gazu w piekarnikach, gdyż zapewnia równomierne nagrzewanie urządzenia oraz pozwala na utrzymanie stabilnej temperatury w jego wnętrzu.

AMICA 57GES3.33HZpTaDpScA(Xsmx)

Istotną zaletą piekarników elektrycznych jest także obecność funkcji termoobiegu, która jest dostępna w większości dobrej jakości piekarników. Oferuje ją np. bardzo udana kuchenka gazowo-elektryczna Amica 57GES3.33HZpTaDpScA(Xsmx). Dzięki termoobiegowi ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całym wnętrzu urządzenia, w efekcie czego potrawy wychodzą lepiej oraz możliwe jest także ich pieczenie na kilku poziomach. Przyczynia się to nie tylko do lepszych rezultatów kulinarnych, ale także do oszczędności wydatków na prąd. Kuchenka Amica dba także o wysokość naszych rachunków, dzięki klasie energetycznej A, która charakteryzuje się niskim poborem prądu.

Model ten jest szczególnie warty uwagi także osób, które poszukują kuchenki gazowo-elektrycznej z piekarnikiem o zwiększonej pojemności. Kuchenka Amica 57GES3.33HZpTaDpScA(Xsmx) i bardzo podobny do niej model AMICA 510GE3.43ZpTaF (W) oferują bowiem piekarnik w rozmiarze XXL o pojemności 65l. Dla porównania, modele kuchenek hybrydowych innych marek posiadają piekarniki o pojemności zaledwie 55-58l.

Kuchenka AMICA 510GE3.43ZpTaF (W)

Wersje kolorystyczne – kuchenka gazowo-elektryczna do każdej kuchni

Zaletą kuchenek gazowo-elektrycznych jest także ich ładny i nowoczesny wygląd. W sprzedaży dostępne są ich różne kolory, spośród których warto wymienić nowoczesny inox (kuchenka ELECTROLUX EKK 54950 OX), tradycyjny biały (kuchenka AMICA 510GE3.43ZpTaF (W) oraz czarny dostępny m. in. w kuchence Amica 57GES3.33HZpTaDpScA(Xsmx).

ELECTROLUX EKK 54950 OX

Dzięki tak szerokiemu wyborowi kolorystycznemu kuchenka wolnostojąca może zostać idealnie dopasowana do stylu i wystroju kuchni oraz ładnie skomponować się z pozostałymi, obecnymi w niej sprzętami AGD i meblami. Kuchenki gazowo-elektryczne są więc nie tylko bezpieczne, oszczędne i funkcjonalne, ale także ładne, co ma szczególne znaczenie dziś, kiedy urządzenia AGD pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale i ozdobną.

poprzedni artykuł
następny artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz

Facebook