Kuchenka gazowa czy elektryczna?

Kuchenka gazowa https://www.neonet.pl/kuchenki-wolnostojace/kuchenki-gazowe.html czy elektryczna https://www.neonet.pl/kuchenki-wolnostojace/kuchenki-elektryczne.html – takie oto pytanie zadaje sobie praktycznie każda osoba, które właśnie stoi przed zakupem nowej kuchenki wolnostojącej do swojej kuchni. Wybór odpowiedniego urządzenia nie jest bowiem łatwy, gdyż każde z tych rozwiązań posiada zarówno swoje wady, jak i zalety. Sprawdźmy, co mają nam do zaoferowania nowoczesne kuchenki gazowe i elektryczne oraz które z tych urządzeń bardziej opłaca się wybrać w konkretnej sytuacji.

Kuchenka gazowa – oszczędne urządzenie idealne dla tradycjonalistów

Jeszcze kilkanaście lat temu kuchenka wolnostojąca gazowa gościła w praktycznie każdym domu. Wybieraliśmy ją głównie ze względu na niski koszt eksploatacji. Gaz był i nadal pozostaje bowiem paliwem niedrogim w zakupie. Sprawia to, że kuchenka gazowa do dziś jest świetnym wyborem dla osób, które codziennie sporo gotują oraz chcą zachować swoje wydatki na możliwie najniższym poziomie.

Nowoczesne kuchenki gazowe to urządzenia w pełni bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Wyposażone są bowiem w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, która zapobiega wydostawaniu się gazu na zewnątrz urządzenia. Dzięki jego obecności mamy pewność, że kuchenka sama odetnie dopływ gazu w razie wygaśnięcia płomienia na płycie grzewczej. W taką praktyczną blokadę bezpieczeństwa wyposażona jest m. in. kuchenka AMICA 57GGH5.43HZpMsN.

AMICA 57GGH5.43HZpMsN

Warto również wiedzieć, że wielu użytkowników wybiera kuchenkę gazową nie tylko z powodu jej oszczędności. Okazuje się bowiem, że dla licznych osób potrawy przygotowywane na tradycyjnym gazie są smaczniejsze oraz oferują bardziej domowe walory smakowe. Jeśli więc zależy nam na oszczędności, lubimy smak domowych potraw przygotowywanych na gazie oraz preferujemy tradycyjne oraz sprawdzone rozwiązania – nowoczesna kuchenka gazowa z pewnością będzie trafionym wyborem.

Kuchenka elektryczna – łatwa w czyszczeniu oraz funkcjonalna

Kuchenki elektryczne wyposażone mogą być w tradycyjną płytę elektryczną, płytę ceramiczną lub płytę indukcyjną, na której przygotowujemy potrawy. Gładka powierzchnia płyt ceramicznej oraz indukcyjnej sprawia, że zdecydowanie łatwiej utrzymać je w czystości. W przeciwieństwie do tradycyjnej kuchenki gazowej, nowoczesna kuchenka wolnostojąca elektryczna nie posiada bowiem palników, które trudno jest codziennie zachować w idealnej higienie.

Najważniejszą jednak zaletą, którą mogą poszczycić się kuchenki elektryczne, jest ich funkcjonalność. Dotyczy ona głównie piekarnika. Zasilany energią elektryczną piekarnik jest bowiem zdecydowanie bardziej funkcjonalny od piekarnika gazowego. Posiada dwie grzałki, dolną oraz górną, dzięki czemu istnieje znacznie mniejsze ryzyko, że nasze potrawy i wypieki będą zbyt mocno przypiekane tylko od dołu, na co często skarżą się użytkownicy kuchenek i piekarników gazowych.

Electrolux kuchenka elektryczna

O regularną dystrybucję gorącego powietrza dba z kolei praktyczna i bardzo przydatna funkcja termoobiegu, w którą wyposażona jest zdecydowana większość piekarników elektrycznych. Znajdziemy go m. in. w kuchenkach AMICA 618CE3.333HTaQ (Xx), ELECTROLUX EKC6150AOW oraz BEKO FSM57300GX. Termoobieg przyczynia się do osiągania zdecydowanie lepszych rezultatów pieczenia oraz sprawia, że nasze wypieki wychodzą zawsze udane.

Beko kuchenka

Oprócz samego termoobiegu, w niektórych nowoczesnych piekarnikach znajdziemy także funkcję pieczenia parowego, która idealnie sprawdzi się zwłaszcza do przygotowywania domowego pieczywa, pizzy oraz ciast. Wszystko to sprawia, że nowoczesna kuchenka elektryczna wolnostojąca to świetny wybór szczególnie dla osób, które chcą mieć w swojej kuchni łatwe w czyszczeniu oraz funkcjonalne urządzenie.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Facebook